TEP totálna endoprotéza kĺbov

Len čo je pohyblivosť kĺbu výrazne obmedzená a pohyby nám spôsobujú veľkú intenzívnu bolesť vo dne či v noci, je často jediným riešením totálna náhrada kĺbu endoprotézou. Dôvodov na neutíchajúcu bolesť v kolene či bedrovom kĺbe je viacero – rozsiahle degeneratívne zmeny kĺbových povrchov, poškodenie a stuhnutie väzov, deštrukcia kosti v oblasti kĺbu.

Totálna náhrada kĺbu je náhrada kĺbu umelým implantátom, ktorý sa nazýva endoprotéza. V súčasnosti je k dispozícii viacero druhov implantátov. Ich výber je podmienený rozsahom zmien v oblasti kĺbu, kvalitou kostného tkaniva, do ktorého majú byť implantáty osadené, ale aj predpokladanou záťažou a nárokmi na implantát zo strany pacienta. Dizajn týchto implantátov kopíruje kĺbové povrchy nepoškodeného kĺbu pri zachovaní komplexnosti pohybu.

Vážení návštevníci,
od pondelka 5.10. bude otvorený len jeden vstup do nemocnice a to cez triediaci stan, kde budeme každému návštevníkovi merať teplotu. Ostatné vchody do budovy budú zatvorené s výnimkou pohotovosti. Tento vchod bude slúžiť výlučne len pre urgentné prípady.

Ďakujeme za pochopenie.
Tím nemocnice Malacky.

Zatvoriť