Služby pre samoplatcov v rámci rehabilitácie

Čo ponúkame

Všetky liečebné procedúry, ktoré sa na fyziatricko–rehabilitačnom oddelení ponúkajú, sú k dispozícii aj pacientom, ktorí majú o ne záujem ako samoplatcovia.

Pre pacientov, zamestnávateľov, prípadne ako darček pre príbuzných a priateľov ponúkame darčekové poukážky na rehabilitáciu.

Opis liečebných procedúr

• Masáž chrbta
    Je zameraná predovšetkým na uvoľnenie reflexných zmien súvisiacich s ochorením, ale aj ako prevencia proti ich vzniku. Priaznivo ovplyvňuje svalové napätie a bolesť, prekrvenie kože a svalov, nervový systém a psychiku.
  • Parafínový zábal
    Predstavuje lokálne aplikovanie tepla, ktoré využíva odovzdávanie tepla pri tuhnutí tekutého parafínu. Parafínový zábal pôsobí na kostrové svalstvo relaxačne, uvoľňuje kŕče, zmenšuje bolesť, zvyšuje a zlepšuje prekrvenie, zlepšuje výživu i hojenie tkanív.
  • Rašelinový obklad
    Tieto obklady obsahujú nespočetné množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky ľahko vstrebávajúce sa cez ľudskú pokožku. Priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, pôsobí antibakteriálne a posilňuje imunitu, zvyšuje prekrvenie, zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov. Rašelina je podávaná v polopriepustných vreckách.
  • Elektroliečba
    Elektroliečba využíva liečebné účinky elektrického prúdu a je vhodná na liečbu rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochorení sprevádzaných bolesťou a zvýšeným alebo zníženým svalovým napätím. Zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu, bolesť a uľahčuje tak rýchlejšiu úpravu pohybových funkcií.
  • Laseroterapia (podáva lekár)
    Stimuluje obnovu poškodených tkanív, má protizápalový a protibolestivý účinok. Využíva sa pri liečbe po poranení a pri zápalových ochoreniach kože, malých kĺbov, šliach, svalov, pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri liečbe kostných výrastkov, a pod.
  • Liečebný telocvik
    Cvičenie zamerané na udržanie či obnovu pohybových funkcií, ako aj na rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu. Spočíva v špeciálnych cvičeniach jednotlivých postihnutých častí tela, nacvičovaní správnych pohybových stereotypov. Využívame aktívne, aktívne asistované cvičenie, alebo pasívne pohyby, polohovanie, alebo špeciálne metodiky- podľa typu ochorenia a schopnosti spolupráce pacienta. Z nich sa na našom oddelení vykonávajú: facilitačné metodiky – podľa Vojtu, Kabata, cvičenie podľa McKenzieho, SM-systém, cvičenie podľa R. Brunkowa, Kaltenborna, DNS.
  • Škola chrbtice
    Ide o nácvik správneho zaťaženia. Predpokladá spoluprácu klienta, ktorý je najskôr poučený o príčinách bolesti chrbtice, o jej úlohe a anatomicko–fyziologických zvláštnostiach. Súčasne prebieha cvičenie a nácvik denných činností – sed, stoj, vstávanie a líhanie, dvíhanie bremien, a pod.
  • Reflexná masáž chodidiel
    Plocha chodidla predstavuje „zmenšený“ obraz celého ľudského tela, malé plôšky – reflexné zóny zodpovedajú jednotlivým orgánom, kĺbom a svalom. Stimuláciou jednotlivých bodov na chodidle ich môžeme pozitívne ovplyvňovať. Priaznivé účinky reflexnej masáže sa obvykle prejavia po dvoch až troch ošetreniach. Zlepší sa látková výmena, zmierňujú sa bolesti, zrýchli sa hojenie po úraze, po operácii, zvyšuje sa odolnosť organizmu, pomáha udržiavať dobrý stav organizmu.
  • Bankovanie
    Touto metódou rozumieme prikladanie sklenených nádobiek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Bankovaním dochádza k uvoľňovaniu bolesti pohybového aparátu, svalových spazmov, ale aj k zmierneniu vnútorných ťažkostí, ovplyvneniu látkovej výmeny, zlepšeniu krvného obehu a stimulácii imunity organizmu.
  • Tejping
    Spevnenie časti tela pomocou pevnej lepiacej pásky, ale bez obmedzenia pohyblivosti –využíva sa ako prevencia aj v liečbe pohybového aparátu.
  • Kineziotejping
    Je to liečebná metóda, ktorá využíva špeciálnu elastickú pásku na stabilizáciu kĺbových štruktúr, zlepšenie funkcie tkanív a ako pasívna opora pohybových segmentov určená na zníženiwe záťaže daného svalu alebo inej štruktúry, ktorá je vystavená preťaženiu.
  • Manuálna lymfodrenáž
    Manuálna lymfodrenáž je špeciálna hmatová technika, ktorá sa orientuje na lymfatický systém. Masáž má špeciálne hmaty, ktoré sa vykonávajú pomaly a lymfa sa pomocou nich transportuje do veľkých zberných ciev, lymfatických uzlín a ďalej do krvného riečiska. Pomocou lymfodrenáže sa zlepšuje prietok lymfy, prekrvenie a elasticita svalov, kože a podkožia, spomaľujú sa prejavy starnutia kože a výrazne sa redukujú opuchy. Využívame ju pri lymfedémoch onkologických pacientov, ale aj pri poúrazových a pozápalových ochoreniach, prípadne pri celulitíde.
  • Prístrojová lymfodrenáž
    Prístrojová lymfodrenáž je lymfodrenáž pomocou prístroja lymfoven.
  • Motodlaha
    Zlepšenie pohyblivosti kĺbov, urýchľuje hojenie chrupiek a väzív, vstrebávanie opuchov. Využívame ju v liečbe poúrazových stavov, po zlomeninách, po artroskopických operáciách, po implantáciách totálnych endoprotéz (umelé náhrady) kolenných a bedrových kĺbov.
  • Čiastočný vírivý kúpeľ
    Čiastočný vírivý kúpeľ je vodoliečebná procedúra, ktorá sa aplikuje na horné a dolné končatiny.

Ponuka poukážok

Typ poukážky
Zloženie služieb
Poukážka typu A