Návštevy v nemocnici Malacky

Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva platia od 17. mája 2021 nasledovné pravidlá týkajúce sa návštev na lôžkových oddeleniach v Nemocnici Malacky:

• Stále platí výnimka pre kňazov, ktorí podávajú sviatosť pomazania ťažko chorým a umierajúcim.
  • Rovnako možno stále navštevovať osoby v paliatívnej starostlivosti, ktoré sú ťažko choré alebo umierajúce.

Navštevovať môžu aj ľudia, ktorí:

• sú zaočkovaní mRNA vakcínou – viac ako 14 dní po 2. dávke;
  • sú zaočkovaní vektorovou vakcínou – viac ako 4 týždne po 1. dávke;
  • prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami;
  • prekonali COVID-19 a boli zaočkovaní prvou dávkou ľubovoľnej vakcíny do 180 dní od prekonania ochorenia – viac ako 14 dní po prvej dávke;
  • majú negatívny test na COVID-19: RT-PCR alebo LAMP test nie starší ako 72 hodín, Ag test nie starší ako 24 hodín.

Všetci návštevníci musia službukonajúcemu personálu odovzdať vyplnený dotazník (stiahnuť si ho môžete nižšie). Návštevu ležiacich pacientov musí vopred schváliť službukonajúci lekár/prípadne sestra na príslušnom oddelení, pričom návštevu je možné dohodnúť si na nasledovných telefónnych číslach:

Chodiaci pacienti môžu prijímať návštevy len mimo oddelenia najviac v počte 2 osoby, tieto musia tiež vyplniť dotazník, zdravotníckemu personálu ho odovzdá pacient. Počas návštevy musia mať všetci respirátor s minimálnou ochranou FFP2, pričom návšteva by mala trvať najviac 30 minút.

Návštevné hodiny:

PO – PIA – 15:00 – 17:00