V areáli Nemocnice Malacky sme začali odoberať vzorky na zistenie koronavírusu

Odber sa vykonáva len z auta testovaného a termín je potrebné zarezervovať si online. Vyšetrenie nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Zdravotné poisťovne budú vyšetrenie hradiť od 1. apríla 2020, no len na základe indikácie lekára, ktorý pacientovi vystaví žiadanku na vyšetrenie.

Dočasné odberové miesto, kde sa verejnosť môže dať otestovať na prítomnosť koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, zriadili v pondelok 30. marca 2020 v areáli Nemocnice Malacky. Testovanie sa realizuje priamo z auta záujemcu o vyšetrenie tzv. systémom „drive-through“, pri ktorom človek nemusí vychádzať z auta. Nie je preto určené pre ľudí, ktorí by chceli prísť pešo.

Zdravotníci v rámci odberu urobia výter z hrdla a nosa testovaného. Odbery sú zabezpečované prostredníctvom laboratórií Medirex, kde sa súčasne analyzujú vzorky. Verejnosť sa môže objednať online na webovej stránke www.medirex.sk, kde sa nachádzajú všetky detailné informácie a presný postup.