Rádiologické oddelenie

Kontakt - OBJEDNÁVANIE PACIENTOV
Zodpovedný lekár – primárka rádiologického oddelenia
MUDr. Andrea Šalátková
034/28 29 260
Zodpovedný lekár – vedúci rádiologický asistent
Mgr. Peter Gyurkovics
034/28 29 801

Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky na čísle +421 34 28 29 800 alebo e-mailom rtg.evidencia@nemocnicna.sk. V e-maili, prosím, nezabudnite uviesť vaše meno, telefónne číslo a priložiť odfotenú/naskenovanú žiadanku na vyšetrenie. Budeme vás telefonicky kontaktovať.

Zrušenie termínu je možné v pracovné dni na čísle +421 34 28 29 800 najneskôr v deň vyšetrenia do 7.45 hod., alebo e-mailom rtg.evidencia@nemocnicna.sk.

Cez víkend je možné zrušenie termínu len prostredníctvom e-mailu rtg.evidencia@nemocnicna.sk. Zrušenie termínu bude akceptované ak bol e-mail odoslaný v deň vyšetrenia.

Za porozumenie všetkým ďakujeme.

Čo ponúkame

Naše rádiologické oddelenie vykonáva široké spektrum diagnostických výkonov s pomocou moderného a kvalitného technického vybavenia. Na oddelení máme 2 digitálne RTG prístroje, 2 sonografické prístroje, digitálny mamograf, 128-radový CT prístroj Siemens, 1,5T magnetickú rezonanciu a novinku, ktorou je digitálny mamografický prístroj Hologic – Selenia Dimensions. Ideálny pre pacienta a ošetrujúci personál, poskytuje vysokokvalitné zobrazenie s mimoriadne ostrým obrazom a výnimočne nízkymi dávkami žiarenia. Veľkým prínosom pre ženy je aj fakt, že patríme medzi skríningové pracoviská rakoviny prsníka na Slovensku a robíme kompletnú mamodiagnostiku vrátane USG vyšetrenia, prípadnej punkcie či biopsie alebo magnetickej rezonancie prsníkov.

Po mamografii v prípade potreby hneď dopĺňame sonografické vyšetrenie prsníkov, všetky pacientky sú po vyšetrení ústne lekárom poučené a informované o výsledku vyšetrenia, aby sa predišlo nežiaducemu stresu. V prípade potreby po dohovore dopĺňame punkciu.
Vykonávame aj terapeutické výkony najmä pomocou CT prístroja, a to periradikulárne obstreky a drenáže.

Na oddelení pracujú lekári so špecializáciou v odbore rádiológia, rádiologickí asistenti, zdravotná sestra a dokumentárne pracovníčky.

Oddelenie sa nachádza na prízemí hlavnej budovy a má vlastnú RTG evidenciu pacientov.

Pokyny pred vyšetrením

  • Na vyšetrenie musíte mať žiadanku od vášho lekára. Na vyšetrenia sonografia, mamografia, CT a magnetická rezonancia sa objednáva buď osobne v RTG evidencii alebo telefonicky na čísle 034/28 29 800. Na klasickú röntgenovú snímku sa neobjednáva!

  • Po príchode do nemocnice sa zaregistrujete v RTG evidencii, v prípade magnetickej rezonancie je evidencia priamo na MR pracovisku.

  • Bližšie pokyny sú pri jednotlivých druhoch vyšetrenia.

Vážení návštevníci,
od pondelka 5.10. bude otvorený len jeden vstup do nemocnice a to cez triediaci stan, kde budeme každému návštevníkovi merať teplotu. Ostatné vchody do budovy budú zatvorené s výnimkou pohotovosti. Tento vchod bude slúžiť výlučne len pre urgentné prípady.

Ďakujeme za pochopenie.
Tím nemocnice Malacky.

Zatvoriť