Pred vstupnou bránou Nemocnice Malacky vznikne triediaci stan pre pacientov

Triediaci stan (filter), v ktorom sa bude všetkým prichádzajúcim pacientom merať telesná teplota, vznikne vo štvrtok 26. marca 2020 v areáli Nemocnice Malacky. Jeho umiestnenie súvisí so sprísnením bezpečnostných opatrení proti rozšíreniu koronavírusu.

Stan sa bude nachádzať pred vstupnou bránou do nemocnice. Každý pacient, ktorý príde do nemocnice na vyšetrenie, sa musí najskôr podrobiť kontrolnému meraniu teploty v triediacom stane.

Cieľom je čo najviac eliminovať možnosť výskytu ochorenia COVID-19 v priestoroch nemocnice.